Koç Üniversitesi’ndeki Dil Programı, öğrencilere eğitimleri esnasında bir veya daha fazla yabancı dili öğrenme olanağı sağlamaktadır.

Arapça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince, Rusça, Kürtçe, İspanyolca, Latince ve Antik Yunan dilleri, İşaret Dili ve Yabancılar için Türkçe dersleri başarılı bir eğitmen kadrosu tarafından verilmektedir.

Yabancı Dil Programı dilsel ve kültürel çeşitliliğin faydalarına inanmakta ve gelecek yıllarda Japonca ve Portekizce ile dil programını genişletmeyi  planlamaktadır.

Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre, öğrenciler A1’den B2’ye kadar olan seviyeleri  zengin dil dersleri yelpazesinden seçebilmektedir.

Öğrencilere sadece  dinleme, konuşma, yazma ve okumadan oluşan 4 dil becerisini öğrenme imkanı verilmekle kalınmıyor, ayrıca kültürün ögelerinden tarih, politika ve edebiyat da veriliyor.

Böylece öğrenciler eğitimlerinin sonunda hem dilsel hem de kültürlerarası yeterlilik kazanmış olacaklar.

Öğrenciler ara sınavlarına, ödevlerine ve final sonuçlarına göre değerlendirilmekle birlikte Dil Programının asıl amacı öğrencilerimizin duyarlı, eleştirel ve aktif birer dünya vatandaşı olmalarına destekte  bulunmaktır.