Re-Imagining alternative futures of sustainability through design fiction
28
Eylül 2023, Perşembe

Habere Git
Araştırma ve İnovasyon Kurumlarını Eşleştirerek Kapsayıcı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Planlarının Tasarlanması ve Uygulanması
08
Mayıs 2023, Pazartesi

Habere Git
Dr. Öğretim Üyesi Ceyhun Arslan, Georg Foster Kıdemli Araştırmacı Bursu almaya hak kazanmıştır.
23
Mart 2023, Perşembe

Habere Git
BELMONT FORUM – TÜBİTAK, Systems of Sustainable Consumption and Production (CRA)
10
Şubat 2023, Cuma

Habere Git
Labor Tech Research Network yılın kitabı ödülü
19
Aralık 2022, Pazartesi

Cornell Üniversitesi Yayınları tarafından 2020’de basılan ve 2022 yılında da Koç Üniversitesi Yayınları tarafından Türkçe’ye çevrilen Aşkla Çalışmanın Politikası: Video Oyun Endüstrisinde Hayaller ve Güvencesizlik Gerçeği adlı çalışma, Labor Tech Research Network tarafından yılın kitabı ödülüne layık görüldü. 

Habere Git
Yeni TÜBİTAK 3501 Projesi
11
Kasım 2022, Cuma

Yemek servis endüstrisindeki gıda israfını ve bu israfı azaltmaya yönelik teknolojik müdahalelerin kabulünü etkileyen davranışsal ve bağlamsal unsurların tasarım odaklı araştırma ile belirlenmesi.

Habere Git
Uluslararası Kültürlerası Psikoloji Derneği – IACCP (International Association for Cross-Cultural Psychology) Yeni Başkanı
20
Temmuz 2022, Çarşamba

Habere Git
Politus: Yapay Zekâ Temelli Veri Platformu
10
Haziran 2022, Cuma

Habere Git
Doç. Dr. Ilgım Veryeri Alaca’nın yeni çocuk kitabı Uzaydaki Renkli Orman
11
Nisan 2022, Pazartesi

Habere Git
Bound Together The Secularization of Türkiye’s Literary Fields and the Western Promise of Freedom – Barış Büyükokutan
05
Ocak 2022, Çarşamba

Habere Git
Prof. Dr. Zeynep Aycan, Yeni Nesil İçin Liderlik
17
Eylül 2021, Cuma

Geleneksel yönetim tarzının baskın olduğu ülkemizde, liderlik türü “güç kültürü” kodlarıyla örülü ama günümüz koşullarında özellikle yeni neslin taleplerine cevap veremiyor. Yeteneklerin kuruma çekilmesi, yaratıcılıklarının tetiklenmesi ve çevik kurum yapılarında inovasyonun artması gibi çağımızın başarı hedefleri, güçlendirme kültürüne kapı aralıyor. Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Aycan, Yeni Nesil İçin Liderlik’te güç kültüründen güçlendirme kültürüne dönüşümü gerçekleştirmek için her kurumda uygulanabilecek bir model sunuyor. Bu dönüşümle bireyler, otoriteden ve başarısızlıktan korkmaksızın, “anlam”ını bildikleri ve buna inandıkları işleri, kendilerini psikolojik olarak güvende hissettikleri, keyifli ortamlarda yaparak liderlik sorumluluğunu paylaşma fırsatını elde edecekler.

Habere Git
Sefarad Güzergâhları Arşivler, Nesneler ve ABD’de Osmanlı Yahudilerinin Tarihi
04
Mayıs 2021, Salı

Geçmişin öyküsü sadece yazarak mı anlatılır? Kerem Tınaz ile Oscar Aguirre-Mandujano'nun derlediği Sefarad Güzergâhları, Osmanlı Sefarad Yahudilerinin Osmanlı İmparatorluğu’ndan Seattle’a getirdikleri çok sayıdaki aile yadigârından, arşiv belgesinden, hatıra nesnesinden esinle ortaya çıkmış bir kitap. Bugün Washington Üniversitesi Sefarad Araştırmaları Koleksiyonu’nda bir araya getirilen nesneleri tartışmak ve bunların hem Birleşik Devletler hem de Osmanlı toprakları için teşkil ettiği ortak önemi keşfetmek amacıyla bilim insanlarını bir araya getiriyor.

Habere Git