Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Ilgım Veryeri Alaca’nın yeni çocuk kitabı Uzaydaki Renkli Orman, yalnızca okumaya değil, harika görselliğiyle düş kurmaya da davet ediyor okurunu.
Kim derdi ki uzayın derinliklerinde rengârenk bir ormana karşı çay içeceğiz?

Bu orman, hem renkli hem sihirli. Onu böylesine güzel yapan; tohumları toplayan, serpen eller, yeşermesini izleyen gözler ve ormanı büyüten kalpler… İçinde saydam, simli sarmaşıklar, gülen gelincikler, içine bir orkestra sığabilecek uzay sekoyaları ve her derde deva binbir diken, kök ve yaprak var.

İşte tüm bunların nasıl bir araya geldiğinin cevabı da, Ilgım Veryeri Alaca’nın yazıp resimlediği Uzaydaki Renkli Orman kitabında! Yalnızca okumaya değil, harika görselliğiyle düş kurmaya da davet ediyor okurunu Uzaydaki Renkli Orman. Ayrıca ilgi çekici yerler, gezilecek müzeler ve okunacak başka kitaplar da öneriyor; hatta, herkesin kendi ormanını oluşturabileceği, uzay gezisini planlayabileceği poster sürprizi de var…

 

Ilgım Veryeri Alaca, 1975’te İstanbul’da dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi, Kaliforniya Devlet Üniversitesi, Illinois ve Hacettepe Üniversitesinde sanat, tasarım ve özgün baskı eğitimi aldı. Eserleri müzelerde, incelemeleri ise uluslararası yayınlarda yer alıyor. 2017’de Uluslararası Gençlik Kütüphanesi Bursu’nu aldı.